PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Lundi 15.07.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Dojmy účastníků z cesty na Slovensko

Jsem ráda, že jsem měla možnost jet s vámi na zájezd na Slovensko. BÁJEČNÉ. Byla to pro mne příjemná možnost seznámit se s asociací neformálně a ptát se bez zábran na věci, které zatím neznám. Ještě jednou moc děkuji a těším se na Jihlavu (mám to velkým písmem v deníčku). Chtěla jsi, abychom také něco vytkli, ale já opravdu nemám co. Snad, že jsem si do skanzenu neinformována vzala střevíčky a pak tam klopýtala.

Radka Prokůpková, CK ELLE, Jablonec nad Jizerou

Ještě jednou díky, že jste mě jako nečlena A. T. I. C. přizvali. Myslím si, že se odborný zájezd vskutku vyvedl - měli jsme příležitost dozvědět se něco víc jak o službách, tak i provozních záležitostech jiných infocenter (slovenských i našich). Pro mne pak měla praktický význam návštěva informačního centra v Liptovském Mikuláši, kde jsem načerpala inspiraci jak vylepšit naši službu poskytování informací o atraktivních turistických cílech chrudimského regionu. Přínosné bylo porovnání našich vzájemných "situací” a zjištění, že některé záležitosti nejsou specifické jen pro naše íčko, ale že se s nimi potýkají i ostatní IC. Zkrátka výjezd, který nás nezabil (neb něco vydržíme), nás rozhodně posílil.Pozn.: IC města Chrudimi před časem z asociace vystoupilo, nyní se znovu zařadilo mezi čekatele. Ještě jednou díky, že jste mě jako nečlena A. T. I. C. přizvali. Myslím si, že se odborný zájezd vskutku vyvedl - měli jsme příležitost dozvědět se něco víc jak o službách, tak i provozních záležitostech jiných infocenter (slovenských i našich). Pro mne pak měla praktický význam návštěva informačního centra v Liptovském Mikuláši, kde jsem načerpala inspiraci jak vylepšit naši službu poskytování informací o atraktivních turistických cílech chrudimského regionu. Přínosné bylo porovnání našich vzájemných "situací” a zjištění, že některé záležitosti nejsou specifické jen pro naše íčko, ale že se s nimi potýkají i ostatní IC. Zkrátka výjezd, který nás nezabil (neb něco vydržíme), nás rozhodně posílil.Pozn.: IC města Chrudimi před časem z asociace vystoupilo, nyní se znovu zařadilo mezi čekatele.

Simona Burešová, IC města Chrudim

My, cestoruchisté, co bychom dodávali. Zájezd byl takový, jaký jsme si jej udělali. A že jsme šikovní, o tom se nedá pochybovat. Jednou větou - byl bezva. Už se těším na další.

Anna Schönmannová, TEP TOUR Teplice

To, že se zkontaktovaly dvě asociace - česká a slovenská - je nesporně největší přínos celé akce. Systematická výměna informací musí nastat co nejdříve (např. o nových členech asociace, jejich serverových a mailových adresách apod.).Pro mne osobně bylo nejdůležitější, že jsem se seznámil s kolegy z různých íček, že jsem slyšel různé názory na společné problémy, že mám na všechny spojení, že jsou všichni ochotni poradit a že se všichni v pořádku vrátili.Pozn.: zájemci o vstup do asociace

Martin Prorok, informační centrum Lázně Bohdaneč

Co se týče zájezdu, nechceme chválit za každou cenu, ale myslíme si, že po programové stránce neměl chybu. Kdo má výhrady, ať to příště zorganizuje lépe. Každý tu možnost angažovat se má. S členských fórem v Jihlavě samozřejmě počítáme, už jsme si to rudě zapsali do kalendáře.

Barbora Bíbrová, TIC Špindlerův Mlýn

Pokud mám hodnotit zájezd z pohledu provozovatele íčka, tak byl pro mne velmi poučný. Jednak jsem si ověřil, že provozování íčka bez finanční spoluúčasti města je i na Slovensku nemožné. Dále je jasné, že skladba aktivit íčka musí být velmi pestrá, aby bylo možné návštěvníka plně uspokojit. Potěšením pro mne bylo zjištění, že to u nás v Kroměříži děláme obdobně a tedy asi ne špatně. Je zajímavý jejich informační systém. Možná by nebylo marné i pro možnost vzájemné komunikace se s nimi dohodnout a zavést ho u nás. Věřím, že by to mohlo být finančně dostupnější. Pro stránce programové to všechno bylo super (jídlo, ženy, zpěv). Zkrátka už se těším na další akci.

Oldřich Kuchař, Informační kancelář města Kroměříže

Zájezd hodnotím více než kladně. Všichni zainteresovaní partneři ze slovenské strany udělali dle mého soudu maximum pro to, abychom se na Slovensku cítili dobře, ne-li lépe než doma.Vystoupení předsedy slovenské agentury pro cestovní ruch v Banské Bystrici bylo věcné, kritické a v mnohem inspirativní, setkání s primátorem města Liptovský Mikuláš Alexandrem Slafkovským se mi zdálo věcné a srdečné. Nejvíce si však cením lidí, kteří se nám věnovali na Oravě v Zuberci.
Nemohu dostatečně popsat báječnou atmosféru, která po celou dobu zájezdu panovala. To se těžko bude kdy opakovat. Nezapomenu na návštěvu ve skanzenu lidovej dediny v Zuberci, noční prohlídku lidové architektury, krásné písničky, slivovičku, na naprosto uvolněnou náladu. Oceňuji i to, že jsem poznal nové členy naší domácí asociace, předali jsme si své zkušenosti, navázali kontakty a upřímně se t ěším na vzájemné návštěvy v íčkách. Zkrátka a dobře mluvou našich sousedů: ZÁJAZD SA MI NAOZAJ VELMI PÁČIL, BOLO TO BOHOVSKÉ.

Emil Fedoš, IC Správy Pražského hradu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.07.2000
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA